Mängumajad, mänguväljakud, jäätmemajad

Siit lehelt leiate palju vajalikku koduhoovi.

Liivakastid

Liivakastid

Liivakastid

Liivakastid – mõnus koht, kus mängida!

Mida teha koduhoovis, kui raha on vähe, aga laps tahab mängida?

Odav ja hea võimalus oma koduhoovi täiustada, on hankida oma lapsele liivakast. Liivakastis saavad lapsed mängida igasuguseid erinevaid mänge, mida enamus meist isegi ette ei oska kujutada- lapsed on ju väga nutikad.

Millist mänguväljakut hankida?

Liivakastide tootjad pakuvad väga erineva kujuga, erinevast materjalist ja erineva suurusega liivakaste- pakutakse nii nelinurkseid, kuusnurkseid või isegi ovaalse kujuga liivakaste. Materjaliks võib olla nelikantpruss, nelikantlaud, ümarpalk jne. Suurused algavad tavaliselt 1×1 m-st kuni täiesti piiramatu suuruseni välja. Liivakaste tehakse ka vastavalt eritellimusele. Siinkohal soovitaks jälgida aga mõnda kindlat aspekti. Esiteks peaks liivakast olema soovitavalt immutatud puidust, sest siis peab see kauem meie rasketes ilmastikuoludes vastu. Teiseks ja väga aspektiks on eriti väikelastele mõeldud liivakastide juures see, et liivakastil ei tohiks olla teravaid nurki, kuhu laps võib ennast katki lüüa. Kattega liivakasti võiks valida siis, kui Teie majapidamises on koduloomad. Siis on võimalik liivakastile kaan peale panna, kui laps/lapsed seal ei mängi ja liiv säilib alati puhta ning hügieenilisena.
Kui Te nüüd jälgisite eelnevalt välja toodut, siis järgmisena peate valima lihtsalt välimuselt ja hinnalt endale sobiva ja meeldiva liivakasti. Väiksemate liivakastide hinnad algavad tavaliselt umbes 50-60-s EURist kuid eritellimusel tehtud liivakastid võivad välja minna ka tuhandetesse EURidesse.

Kuidas paigaldada?

Kui tegemist ei ole eritellimusel valmistatud liivakastiga, siis enamasti on ostetud liivakasti väga lihtne juhendi alusel kokku panna ja see võtab tavaliselt vaid max tunnikese.

Pakutavad liivakastid leiad SIIT

Category: Uncategorized

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*